ZAKŁAD POGRZEBOWY ELIZJUM

  • Kompleksowa obsługa na najwyższym poziomie.
  • Załatwimy wszystkie formalności w ZUS, KRUS, USC również w parafii.
  • Zorganizujemy ceremonię pogrzebową na najwyższym poziomie w każdym miejscu w kraju.
  • Oferujemy profesjonalną oprawę uroczystości od początku do końca.
  • Zawsze dostosowujemy się do oczekiwań i możliwości finansowych Klienta.

 

 

POMAGAMY 24h

KONTAKT CZYNNY CAŁĄ DOBĘ W NIEDZIELE I ŚWIĘTA
TEL. 56 657 26 50
KOM. +48 600 168 113

Kremujemy zmarłych.

Proces kremacji czyli spopielania zwłok zmarłych ma długą tradycję w historii ludzkości. Około 80 % pogrzebów w W. Brytanii odbywa się z kremacją. Z każdym rokiem zyskuje on coraz więcej zwolenników również w Polsce.
Ta forma pochówku odbywa się przy zachowaniu wszystkich norm etycznych. Po dokonaniu spopielenia prochy zmarłego umieszczane są w urnie.

Kościół Rzymskokatolicki zaakceptował spopielenie jako obrzęd pogrzebowy w 1983 roku. Kodeks Prawa Kanonicznego w kanonie 1176 par. 3 mówi: „Kościół usilnie zaleca zachowanie pobożnego zwyczaju grzebania ciał zmarłych. Nie zabrania jednak kremacji, jeśli nie została wybrana z pobudek przeciwnych nauce chrześcijańskiej”. Watykańska Kongregacja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów przyjęła formułę, że „dla Bożej wszechmocy nie ma różnicy między wskrzeszeniem ciała pogrzebanego i poddanego kremacji”

ADRES

ul. Kościuszki 9
87-100 Toruń
Kujawsko - Pomorskie

KONTAKT 24 h

56 657 26 50
+48 600 168 113
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NFORMACJA RODO

Państwa dane osobowe, pobierane przez stronę internetową, znajdą się w systemach informatycznych firmy P.W. Hemax Elizjum z siedzibą ul. Kościuszki 9, 87-100 Toruń, będącej jednocześnie Administratorem Danych Osobowych. Są to następujące dane: adres e-mail, pliki cookie. Dane zbierane są zgodnie z art.5 pkt 1 lit. f w sposób minimalny. Kontakt z Administartorem Danych Osobowych: email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Ponadto, w każdej chwili posiadają Państwo prawo wniesienia żądania zaprzestania przetwarzania danych. Czytaj politykę prywatności.